statystyka

AKTUALNOŚCI

W momencie stanu epidemii koronawirusa w Polsce i odwołania wszystkich spotkań skautów i instruktorów RRP proponujemy w miarę możliwości uruchamiać zbiórki i spotkania on-line.

Nie jest to idealny sposób na zbiórkę, ale można on-line przeprowadzić podstawowe elementy zbiórki, takie jak: rozpoczęcie, poselstwo, propozycja zajęć skautowych do przeprowadzenia w domach, krąg rady, zaproponowanie sprawności do samodzielnego zrealizowania, zadanie mięzyzbiórkowe i zakończenie. Nawet można spróbować wspólne śpiewanie:-)

Oczywiście zadania, sprawności czy zajęcia skautowe muszą zostać umiejętnie dobrane i najlepiej poparte filmikami czy zdjęciami. Dobrą wiadomością jest fakt, że praktycznie w każdej rodzinie są komputery albo smartfony do komunikacji on-line.

Spotkania mogą się odbywać za pomocą różnych programów i aplikacji do komunikacji. W Kwatarze Głównej przetestowaliśmy program i aplikację ZOOM Cloud Meeting. Jest darmowy dla spotkań do 45 minut (jeśli chcemy dłuższe należy uruchomić kolejne spotkanie). Program jest w wersjach na komputery i smartfony, więc praktycznie każdy będzie mógł z tego rozwiązania skorzystać. Organizatorzy spotkań wysyłają link do transmisji a uczestnicy po zainstalowaniu prostego programu lub aplikacji wystarczy, że klikną w link aby włączyć się do spotkania.

Na Dysku Google utworzyliśmy folder "Make a difference!" gdzie będziemy udostępniać materiały pomocne do zbiórek on-line. Wejście do folderu TUTAJ

Na Dysku umieściliśmy już program instalacyjny do ZOOM Cloud Meeting oraz specjalnie opracowaną Instrukcję Obsługi programu, które można pobrać.

W tym folderze będziemy również umieszczać inne materiały: filmiki, zdjęcia - które będą pomocne do prowadzenia zbiórek on-line.

na górę strony

Emblemat Royal Rangers ® 1976 The General Council of the Assemblies of God; Springfield, Missouri USA 65802-1894