statystyka

AKTUALNOŚCI

Informacja o Skautowej Akcji Letniej w RRP

Rok 2020 przyniósł nam wyjątkową i trudną sytuację spowodowaną pandemią i wynikającymi z niej ograniczeniami życia społecznego.

Od kilku miesięcy, zgodnie z zaleceniami władz państwowych, zawiesiliśmy standardową działalność wychowawczą w naszych zastępach i drużynach.

Przez ten czas w szczepach podejmowaliśmy różne działania mające na celu wspieranie naszych skautów w rozwoju osobistym poprzez różne formy działań on-line: zbiórki, realizowanie szkoleń, realizowanie sprawności, konkursy itp.

Kwatera Główna RRP pozostawała w bieżącym kontakcie z władzami państwowymi, uzgadniając możliwe zasady pracy wychowawczej w szczepach oraz organizacji Skautowej Akcji Letniej w 2020 roku.

Do dnia dzisiejszego nie odwoływaliśmy organizacji Akcji Letniej, mając nadzieję na zmianę sytuacji epidemicznej i możliwość organizacji normalnych obozów i biwaków bez reżimu sanitarnego.

Dzisiaj, na niecały miesiąc przed rozpoczęciem wakacji, w naszym kraju wciąż ogłoszony jest stan epidemii i nie ma przesłanek, aby stwierdzić, że sytuacja w najbliższym czasie się zmieni, a obecne przepisy uniemożliwiają realizację programu wychowawczego na poziomie gwarantującym satysfakcję uczestników i kadry. Ze względu na reżim sanitarny niemożliwe jest realizowanie takich form pracy jak: wspólne ogniska, apele, społeczności, olimpiady sportowe, spotkania kadry i inne wspólne punkty programu.

Mając na uwadze wszystkie wytyczne, z przykrością informuję, że podjąłem decyzję o odwołaniu w RRP Skautowej Akcji Letniej w 2020 roku - wszystkich obozów i biwaków w okresie wakacji.

Kwatera Główna RRP rekomenduje instruktorom, którzy chcieliby podsumować rok skautowy w zastępach i drużynach, w miarę możliwości, organizowanie zbiórek i akcji jednodniowych (bez nocowania) dla osobnych jednostek. Zbiórki będą odbywać się na otwartym terenie w lesie lub w parkach.

Dołożymy wszelkich starań, aby programy zbiórek były bezpieczne z punktu widzenia epidemicznego oraz służyły wszechstronnemu rozwojowi naszych skautów i skautek - intelektualnemu, duchowemu, fizycznemu i społecznemu.

hm. Jan Zając

Komendant Główny RRP

Wrocław, 29 maja 2020 r.

na górę strony

Emblemat Royal Rangers ® 1976 The General Council of the Assemblies of God; Springfield, Missouri USA 65802-1894